Translate

3 Şubat 2019 Pazar

Bade Natural Remove It Easy Make Up Remover Oil (Makyaj Temizleme Yağı)

Daha önce cildimi temizlemek için Nuxe Kuru Yağ kullandığımı yazmıştım. Okumak isterseniz tık tık. O bitince yeni bir yağ arayışına girdim. Doğal içerikler kullandıklarını ifade ettikleri için Bade Natural'e öncelik vermek istedim. Markanın birkaç çeşit yağı vardı ama Remove It Easy'i tercih ettim.


Bade Natural'in internet sitesinde ürünle ilgili şu bilgiler var:

• İçeriğindeki lavanta yağı ile yenileyici etki gösterir, çay ağacı yağı sayesinde derinlemesine temizler ve nane yağı ile ferahlık verir.

• Bade Natural ürünleri %100 doğal hammaddelerle ve %100 saf uçucu yağlar ile formüle edilir. Ürünlerimizin tamamı dermatolojik olarak test edilmiştir. Paraben, sülfat, SLES, SLS, sentetik koku, sentetik boya ve koruyucu içermez. Doğa dostudur, vegan kullanımına uygundur ve hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

Aktif İçerik: Hint yağı, jojoba yağı, zeytinyağı, badem yağı, shea yağı, hindistan cevizi yağı, nane yağı, lavanta yağı, çay ağacı yağı.

Çay ağacı yağı, badem yağı ve jojoba yağı daha önce cildimde kullandığım ve cildime iyi gelen içerikler. Hint yağı, shea yağı, nane yağı ve lavanta yağını da kullanmak istiyordum. Hindistan cevizi yağını yemeklerde ve diş temizliğinde kullanıyordum ama cildime hiç kullanmamıştım. Gözenekleri tıkama özelliği olduğu için de yüzüme sürmeyi tercih etmediğim bir yağdı ama içerik listesinde sonlarda olduğu ve neticede yüzümde kalmayacağı için çok da dert etmedim açıkçası.

Remove It Easy, Nuxe'e göre fazlasıyla yoğun bir yağ. Pompalı bir şişesi var. İlk kullandığımda elime iki pompa sıktım. Sonra yağın yoğunluğuna şaşırıp bir an kalakaldım ama bu kullanmama engel olmadı. Direkt yüzüme sürdüm ki bu şekilde memnun kalmadım. Sonraları elime aldığım ürünü avuç içlerimi birbirine sürtüp yumuşattıktan sonra kullanmaya devam ettim. Bu şekilde ürünün cildime yayılması daha rahat oluyor. Ardından yüzüme birkaç dakika masaj yapıp sıcak suyla ıslatılmış nemli havluyla yüzümü üründen arındırıyorum. (Nemli havlu kullanmayıp yüzümü suyla yıkadığım da oluyor ama asla yüzden suyla akıp giden bir yağ değil.) Sonra da yüz yıkama jeli ya da Otal Çam Katranlı ve Kükürtlü Sabunla yüzümü yıkıyorum. Oh mis :))

Ürün parfüm içermiyor ama çay ağacı yağının ve nanenin ferah kokusunu alabiliyorsunuz. Yüzünüze sürdüğünüzde de ilk anda değişik bir ferahlık veriyor. Aynı ferahlığı nemli havluyla cildinizi silerken yine hissediyorsunuz. 

Ürünü aslında çift aşamalı cilt temizliği yapmak istediğim için almıştım çünkü her gün güneş kremi kullanıyorum ve güneş kremini sadece yüz yıkama jeliyle çıkarmak mümkün olmuyor ama ürün beklediğimden yoğun çıktı. O yüzden de çoğunlukla haftada bir ya da iki kez kullanıyorum. Sizin de böyle bir amacınız varsa bunu göz önünde bulundurun derim.

Ürün cam şişede geliyor ve 100 ml. Açıldıktan sonra -niyeyse- 6 aylık ömrü varmış. Doğal yağların 6 ayda bozulacağını hiç sanmıyorum açıkçası. Belki yağların birbiriyle etkileşimiyle alakalı bir şeydir, bilemiyorum. Ben her gün kullanmadığım için ürünü 6 ayda bitirmem imkansız ama her gün çift aşamalı temizlik yapan biri belki bitirebilir ki hiç sanmıyorum. Ee bu durumda ne yapacağız ürünü ziyan mı edeceğiz? Tabii ki hayır! Yukarıda da söylediğim gibi ürün çok da makyaj temizleme yağı gibi değil. Doğal yağlardan oluşan karışık bir yağ. Onun için de tıpkı Nuxe'de olduğu gibi ürünü cildimde de kullanmaya başladım. Ayaklarımda, dirseklerimde ve bacaklarımda kullanıyorum.  Elimde kalan yağı da ellerime yediriyorum. Cildimde herhangi bir tahrişe falan da yol açmadığı için size de gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

Gelelim asıl soruya; bir daha bu ürünü alır mıyım? Hayır almam. Cilt temizliği için çok yoğun bir yağ olduğunu düşünüyorum ama kullanım amacınız cildi nemlendirmek olursa özellikle indirim döneminde -ki ben %50 indirimle almıştım- gramajına göre ekonomik bir yağ olduğu için alınabilir. Tercih sizin. 

Not 1: İsmine aldanıp da yanılmayın diye yazıyorum. Bade Natural bir Türk markası ama niyedir bilinmez içerik listesi sadece İngilizce yazılmış ve bu hiç hoşuma gitmedi. Kullanım ve uyarılar bölümünde olduğu gibi hem Türkçe hem de İngilizce kullanılabilirdi. Böylece yüzümüze ne sürdüğümüzü ürünü elimize aldığımızda görürdük.

Not 2: Yazdıklarım sadece deneyimlerime dayanmaktadır. Birine fayda sağlamayan bir ürünün başka birine iyi gelebileceğini ya da birine inanılmaz iyi gelen bir ürünün başka birine hiç faydası olmayacağını göz önünde bulundurunuz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Ses ver ki orada olduğunu bileyim :))

Benzer Yazılarım