Translate

11 Mayıs 2017 Perşembe

Person of İnterest

Senaryosunu Jonathan Nolan'ın yazdığı ve ABD'de CBS televizyonu tarafından yayımlanan Person of İnterest geç keşfettiğim ama severek izlediğim bir dizi oldu. Beş sezon süren dizi 105 bölüm.


11 Eylül saldırılarının ardından ABD yönetimi terör eylemlerinin önüne geçmek için bir makine tasarlanmasını ister. Harold Finch bu makineyi yapar. Tüm insanları kameralar sayesinde izleyen ve dinleyen bu makine insanları alakalı ve alakasız olarak ikiye ayırır. Alakalı olanlar hükümetin peşinde olduğu teröristlerdir; alakasız olanlar ise adi eylemler sonucu ölecek olanlardır. Yaşanan bazı olayların ardından Harold alakasız olanları korumaya karar verir ve bunun için bir ortağa ihtiyaç duyar. Eski bir CIA ajanı olan John Reese ile anlaşır. Ardından ekip genişler ve cinayet masası dedektifi Carter ile Fusco, Root ve Shaw hatta eski bir mafya lideri Elias ekibe katılır. Bu noktada Bear'ı (ekibin köpeğini) da unutmamak lazım. Başlangıçta sadece iş arkadaşı olan bu ekip zamanla birbirine kopmaz bağlarla bağlanır. 

Bir süre sonra işin içine ikinci bir makine (Samaritan) girer ve işler ekibimiz için giderek zorlaşmaya başlar. Dizide geçen ifadeye göre artık "İki tanrının savaşı" söz konusudur. Acaba bu savaşı kim kazanacak? İzleyin ve görün, pişman olmayacaksınız, derim. Sevgiler.


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Ses ver ki orada olduğunu bileyim :))

Benzer Yazılarım